1. Kolejka Ligi Rafika

W niedzielę 23 września rozegraliśmy pierwszą kolejkę ligi Rafika. 
W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy Koronę Zakrzewo po bramce Julity Fengler, która była jedną z wyróżniających się zawodniczek naszego zespołu w tym dniu. Dziewczyny zagrały mądrze, zespół należy pochwalić za poprawność gry w ataku pozycyjnym czego do tej pory nam brakowało. Widoczna była konsekwencja w realizowaniu założeń taktycznych oraz odwaga i podejmowanie dobrych decyzji dzięki czemu szybko objełyśmy prowadzenie. 
Cieszy również poprawa komunikacji pomiędzy dziewczynami, która z pewnością była widoczna podczas całego turnieju co ułatwiało zawodniczkom boiskowe poczynania.

W drugim spotkaniu z zespołem UKS 2007 Lusowo wkradły się już drobne błedy, niedokładność oraz brak konsekwencji w kryciu przyniosły utratę 3 bramek. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu cieżar gry próbowała brać na siebie grająca w linii ataku Julita, niestety nie przyniosło to zmiany rezultatu spotkania.

Trzecie spotkanie z Chrobrym Poznań to mecz walki od pierwszej do ostatniej minuty. Agresywna gra z obu stron przyniosła dużo nerwowości na boisku jak i poza nim. Przeciwnik nie raz próbował zaskoczyć nasze zawodniczki,ale świetna postawa w linii obrony w ostatnim spotkaniu pozwoliła nam na zachowanie czystego konta. Bardzo dobrze w bramce w tym meczu spisywała się Zuzia Darol, która dobrą grą na przedpolu przerwała kilkukrotnie akcję przeciwnika.

Jesteśmy dumne z całej drużyny, zawodniczki grały odważniej, bardzo dobrze radziły sobie w grze pod presją przeciwnika oraz w ataku pozycyjnym, stworzyłyśmy wiele bardzo dobrych akcji. Widać postępy i efekty pracy treningowej podczas letniego obozu jak również treningów wrześniowych.

Na wyróżnienie w dzisiejszym dniu zasługują zawodniczki z linii ofensywnej Julita Fengler, Gabrysia Wolska oraz Zuzia Filipiak, które bardzo dobrze realizowały założenia w linii ataku.

Share: