2. Kolejka Ligi Rafika

Spotkanie towarzyskie

W niedzielę 30 września rozegraliśmy II kolejkę Ligi Rafika.

Dzień ten na pewno będzie w naszej pamięci przez długi czas patrząc nie tylko z aspektu sportowego, ale również jako całości DRUŻYNY jaką jesteśmy. Jak już wspominaliśmy kilka dni temu, przykrą informacją dla nas jest kontuzja naszej zawodniczki Oli Nowak. Wstępna diagnoza wskazuje na zerwanie więzadeł krzyżowych przednich kolana, jednak nadal czekamy na dalszą diagnostykę. Kontuzja to nie tylko ból fizyczny, ale także psychiczny dla zawodnika. Wiedząc o tym w dniu dzisiejszym aby dodać Oli wsparcia nasze dziewczęta zagrały w specjalne dedykowanych dla Oli koszulkach. Wierzymy, Jesteśmy, i Będziemy wspierać Olę w trudnych chwilach i dołożymy wszelkich starań by wróciła jak najszybciej do pełni zdrowia. Ola czekamy!

Przy piłce Zuzanna Filipiak

➡️W drugim meczu (mimo przegranego rezultatu) przeciwko UKS 2006 Lusowo dziewczęta pokazały dużo woli walki i charakter. Przeciwnik wymagający, gdyż do tej pory z kompletem punktów, już od początku chciał nadać swój rytm gry. Mając rozeznanie z ubiegłego weekendu wiedzieliśmy, iż zespół z Lusowa szybko będzie chciał objąć prowadzenie tak więc dokonaliśmy zmiany ustawienia taktycznego czego nie żałujemy. Pomimo 2 straconych bramek możemy z pewnością przyznać że był to najlepszy w tym dniu mecz naszych dziewcząt.
Cieszy nas, że nasze piłkarki coraz więcej starają się dryblować piłką nie obawiając się pojedynków 1×1 i to też mogliśmy obserwować coraz częściej dzisiejszego dnia.

➡️️Pierwszy mecz dzisiejszego dnia przeciwko Koronie Zakrzewo to festiwal niewykorzystanych dogodnych sytuacji z naszej strony. Raz po raz nasze zawodniczki próbowały pokonać dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza Korony. Najbliżej zdobycia bramki była jedna z naszych najmłodszch zawodniczek Roksana Otrębska jednak piłka po uderzeniu Roksi trafiła w poprzeczkę tańcząc na lini bramkowej.
Dobra gra w tym meczu w defensywie Julki, Emilki, Ani i Natali pozwoliła na toczenie gry na połowie przeciwnika. Po strzale Roksi mieliśmy nadzieję że piłka w końcu trafi do siatki przeciwnika jednak poprzeczka po uderzeniu Zuzi Filipiak również nie przyniosła nam upragnionej bramki a mecz zakończył się remisiem 0:0.

Gabrysia Wolska

➡️W trzecim meczu uwidocznił się trud fizyczny po poprzednim spotkaniu, przez co w naszej grze pojawiły się błedy i niedokładność rozegrania. Zbyt częste i za długie prowadzenie piłki skutkowało wielkorotnie stratą, jednak na pewno warto zauważyć że potrafiliśmy stworzyć znowu kilka dogodnych sytuacji. Kilka minut po stracie bramki Gabrysia Wolska mogła wyrównać wynik meczu na 1:1 jednak dobrze interwieniował bramkarz zespołu UKS CHROBRY Poznań. Kilka minut później szczęścia próbowała Zuzia Filipiak, lecz znowu górą był bramkarz.

✔️Dziękujemy naszym zawodniczkom za występ, na pewno dzisiejsza gra kosztowała je dużo sił i zdrowia. Teraz zasłużony odpoczynek. Następne zmagania ligi Rafika już 14 października.