3. Kolejka Ligi Rafika

W dzisiejszym dniu została rozegrana III kolejka ligi RAFIK. Z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że była to dla nas najlepsza kolejka z dotychczasowo rozegranych podczas, której nasz zespół zdobył 6 pkt wygrywając 2 z 3 spotkań.

W pierwszym meczu można pokusić się o stwierdzenie, iż historia lubi się powtarzać. Wygrywamy 1:0 po bramce Zuzi Filipiak. W spotkaniu tym najbardziej widoczne były próby rozgrywania akcji ofensywnych naszych zawodniczek zgodnie z założeniami taktycznymi. Cieszy fakt, że poczynania boiskowe dziewcząt nie kończą się już na wymianie 2-3 podań lecz widzimy ich coraz to więcej.

I na pewno historyczna dla nas chwila i nie tylko wówczas w drugim spotkaniu pokonujemy lidera rozgrywek zespół UKS 2007 Lusowo 1:0 gdzie dla tej drużyny była to dopiero pierwsza strata punktowa. Dobra gra obronna i wypełnianie zadań defensywnych przez wszystkie dziewczyny, a w szczególności przez 4 : Natalię, Julkę, Anię, Emilię sprawiła, że przeciwnik nie miał takiej łatwości w przedostaniu się pod nasze pole karne jak to bywało dotychczas.

Dużym pozytywem w dzisiejszym dniu była postawa Zuzi Darol w bramce, która dzięki swoim interwencjom przyczyniła się do 6 pkt zdobyczy.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje para środkowych obrończyń Ania Brzostowicz i Julia Sikorska, które w meczu przeciwko drużynie Lusowa wykazały się dużą odwagą i charyzmą w grze obronnej odbierając wielokrotnie piłkę przeciwnikowi zanim ten ją opanował.

Nadal pozostaje nam do poprawy przejście ze strefy obrony do ataku i odwrotnie gdyż w wielu sytuacjach Julita Fengler dobrze wypełniająca rolę środkowej jest osamotniona na połowie przeciwnika.

W 3 meczu zabrakło tego co było kluczem do sukcesu w pozostałych dwóch spotkaniach czyli koncentracji i konsekwencji w działaniach taktycznych. O wyniku meczu przesadziły pierwsze minuty w których przez brak koncentracji straciliśmy szybko bramkę.

Wynik cieszy i uważamy, że zespół na tle poprzednich meczów zagrał 3 bardzo dobre spotkania i na pewno dziewczęta zasługują na duże brawa. Cieszy fakt, że to właśnie nam jako pierwszym udała się wygrana z liderem rozgrywek gdyż takie wyniki zawsze budują zespół i atmosferę a także pokazują, że niemożliwe nie istnieje.

W kontekście przygotowań meczowych zostały również wprowadzone coraz to bardziej wymagające aspekty treningowe m.in. ćwiczyliśmy rozegrania stałych fragmentów gry i wierzymy, że nawet jeśli teraz nie do końca to zostaje zrealizowane to wiemy, że od czegoś należy zacząć i za jakiś czas zacznie to przynosić efekty dlatego jeszcze raz wielkie brawa dla dziewczyn.

Share: