Halowe Mistrzostwa okiem naszych dziewcząt

,,23 lutego drużyna dziewcząt zadebiutowała na Halowych Mistrzostwach Wielkopolski U-13.

Rozgrywki halowe, których organizatorem był zespół Ka 4 Respect Krobia miały charakter jednodniowego turnieju, w którym udział wzięło 10 drużyn z Wielkopolski. Nasze zawodniczki zakończyły swoje zmagania po fazie grupowej, w której rozegrały 4 mecze.

O turniejowe emocje i przygotowania z nim związane zapytaliśmy Julitę Fengler, która udzieliła odpowiedzi na kilka pytań .”

1. Za Tobą pierwsze rozegrane mistrzostwa Wielkopolski. Czy przed turniejem trenowałyście w jakiś cięższy albo szczególny sposób?
Julita: Nie wiem jak reszta zawodniczek, lecz ja przed turniejem codziennie trenowałam w domu.

2. Od czego Twoim zdaniem zależy wygrywanie? Czy to tylko ciężka praca na treningach czy coś więcej?
Julita: Uważam, że wygrana to nie tylko ciężka praca na treningach, lecz także pozytywne nastawienie i wiara w wygraną. Kiedy wyjdziesz na mecz z przekonaniem, że przegrasz to gra nie będzie miała sensu.

3. Jakie to było uczucie strzelić bramkę na mistrzostwach dla swojej drużyny?
Julita: Strzelenie bramki na turnieju to super sprawa, czułam że zrobiłam coś dla całej drużyny.

4. Czy przed rozgrywanymi meczami towarzyszył Wam stres i nerwy? Jak tak to jak z nimi sobie radzicie? Czy w jakiś szczególny sposób rozładowujecie napięcie np. śpiewaniem piosenek, słuchanie muzyki w szatni?
Julita: Oczywiście zawsze jest stres przed meczem, lecz dobra atmosfera go niweluje.

5. Czy to, że wystąpiłaś na mistrzostwach wielkopolski wraz z koleżankami uważasz za wartościowe doświadczenie sportowe?
Julita: Moim zdanie występ na turnieju jest wartościowym doświadczeniem. Mimo że nie grałyśmy pełnym składem to dałyśmy z siebie wszystko, jestem dumna z dziewczyn.


Share: